FW-10-01-L-D-205-080
Samtec Inc.
型号:
FW-10-01-L-D-205-080
品牌:
Samtec Inc.
描述:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
用户指南
Number of Rows 2
Number of Positions 20
Color Black
Length - Post (Mating) 0.080" (2.032mm)
Row Spacing 0.050" (1.27mm)
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin 0.330" (8.382mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, FW
Pitch 0.050" (1.27mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.205" (5.207mm)
Length - Tail 0.045" (1.143mm)