FW-10-03-G-D-253-145-P-TR
Samtec Inc.
型号:
FW-10-03-G-D-253-145-P-TR
品牌:
Samtec Inc.
描述:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
用户指南
Number of Rows 2
Number of Positions 20
Color Black
Length - Post (Mating) 0.145" (3.683mm)
Row Spacing 0.050" (1.27mm)
Termination Solder
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin 0.398" (10.109mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, FW
Pitch 0.050" (1.27mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.253" (6.426mm)