FW-13-04-G-D-550-160
Samtec Inc.
型号:
FW-13-04-G-D-550-160
描述:
CONN HDR 26POS 0.05 STACK T/H
Color Black
Length - Post (Mating) 0.160" (4.064mm)
Row Spacing 0.050" (1.27mm)
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin 0.800" (20.320mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, FW
Pitch 0.050" (1.27mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.550" (13.970mm)
Length - Tail 0.090" (2.286mm)