FW-20-02-F-D-118-162
Samtec Inc.
型号:
FW-20-02-F-D-118-162
描述:
CONN HDR 40POS 0.05 STACK T/H
Color Black
Length - Post (Mating) 0.162" (4.115mm)
Row Spacing 0.050" (1.27mm)
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin 0.355" (9.017mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, FW
Pitch 0.050" (1.27mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.118" (2.997mm)
Length - Tail 0.075" (1.905mm)