FW-20-02-G-D-265-075
Samtec Inc.
型号:
FW-20-02-G-D-265-075
描述:
CONN HDR 40POS 0.05 STACK T/H
Color Black
Length - Post (Mating) 0.075" (1.905mm)
Row Spacing 0.050" (1.27mm)
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin 0.415" (10.541mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, FW
Pitch 0.050" (1.27mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.265" (6.731mm)
Length - Tail 0.075" (1.905mm)