FW-20-03-F-D-226-075-ES-A-P-TR
Samtec Inc.
型号:
FW-20-03-F-D-226-075-ES-A-P-TR
品牌:
Samtec Inc.
描述:
CONN HDR 40POS 0.05 STACK SMD
用户指南
Number of Rows 2
Number of Positions 40
Color Black
Length - Post (Mating) 0.075" (1.905mm)
Row Spacing 0.050" (1.27mm)
Termination Solder
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin 0.301" (7.645mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, FW
Pitch 0.050" (1.27mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.226" (5.740mm)