FW-26-05-H-D-350-150-A
Samtec Inc.
型号:
FW-26-05-H-D-350-150-A
品牌:
Samtec Inc.
描述:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
用户指南
Number of Rows 2
Number of Positions 52
Color Black
Length - Post (Mating) 0.150" (3.810mm)
Row Spacing 0.050" (1.27mm)
Termination Solder
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin 0.500" (12.700mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, FW
Pitch 0.050" (1.27mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.350" (8.890mm)