FW-27-02-F-D-250-100
Samtec Inc.
型号:
FW-27-02-F-D-250-100
品牌:
Samtec Inc.
描述:
CONN HDR 54POS 0.05 STACK T/H
用户指南
Number of Rows 2
Number of Positions 54
Color Black
Length - Post (Mating) 0.100" (2.540mm)
Row Spacing 0.050" (1.27mm)
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin 0.425" (10.800mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, FW
Pitch 0.050" (1.27mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.250" (6.350mm)
Length - Tail 0.075" (1.905mm)