FW-40-03-G-D-236-164
Samtec Inc.
型号:
FW-40-03-G-D-236-164
品牌:
Samtec Inc.
描述:
CONN HDR 80POS 0.05 STACK SMD
用户指南
Number of Rows 2
Number of Positions 80
Color Black
Length - Post (Mating) 0.164" (4.166mm)
Row Spacing 0.050" (1.27mm)
Termination Solder
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin 0.400" (10.160mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, FW
Pitch 0.050" (1.27mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.236" (5.994mm)