FW-46-01-G-D-250-065
Samtec Inc.
型号:
FW-46-01-G-D-250-065
品牌:
Samtec Inc.
描述:
CONN HDR 92POS 0.05 STACK T/H
用户指南
Number of Rows 2
Number of Positions 92
Color Black
Length - Post (Mating) 0.065" (1.651mm)
Row Spacing 0.050" (1.27mm)
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin 0.360" (9.144mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, FW
Pitch 0.050" (1.27mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.250" (6.350mm)
Length - Tail 0.045" (1.143mm)