FW10A15R0JA
Bourns Inc.
型号:
FW10A15R0JA
品牌:
Bourns Inc.
封装:
Axial
描述:
RES 15 OHM 5% 1W AXIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.217" Dia x 0.472" L (5.50mm x 12.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 15 Ohms
Series FWxxA
Power (Watts) 1W