FWP-20A22FI
Eaton - Bussmann Electrical Division
型号:
FWP-20A22FI
描述:
FUSE CARTRIDGE 20A 700VAC/500VDC
用户指南
Operating Temperature -
Applications Electrical, Industrial
Melting I²t 19
Response Time -
Approval Agency CE, CSA, UR
Current Rating (Amps) 20A
Fuse Type Cartridge
Breaking Capacity @ Rated Voltage 200kA AC, 50kA DC
Size / Dimension 0.874" Dia x 2.283" L (22.20mm x 58.00mm)
Mounting Type Requires Holder
Product Status Active
Series FWP
Voltage Rating - DC 500 VDC
Package / Case Cylindrical, Alarm Indicating
Voltage Rating - AC 700 VAC