FWP-50A14FI
Eaton - Bussmann Electrical Division
型号:
FWP-50A14FI
描述:
FUSE CARTRIDGE 50A 700VAC/800VDC
用户指南
Operating Temperature -
Applications Electrical, Industrial
Melting I²t 200
Response Time -
Approval Agency CE, CSA, UR
Current Rating (Amps) 50A
Fuse Type Cartridge
Breaking Capacity @ Rated Voltage 200kA AC, 50kA DC
Size / Dimension 0.563" Dia x 2.000" L (14.30mm x 50.80mm)
Mounting Type Requires Holder
Product Status Active
Series FWP
Voltage Rating - DC 800 VDC
Package / Case Cartridge, Non-Standard
Voltage Rating - AC 700 VAC