FX8C-100P-SV6(21)
Hirose Electric Co Ltd
型号:
FX8C-100P-SV6(21)
描述:
CONN HDR 100POS SMD GOLD
用户指南
Number of Rows 2
Number of Positions 100
Contact Finish Thickness -
Contact Finish Gold
Height Above Board 0.427" (10.85mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Series FunctionMax™ FX8C
Connector Type Header, Outer Shroud Contacts
Pitch 0.024" (0.60mm)
Mfr Hirose Electric Co Ltd
Features Board Guide
Package Tube
Mated Stacking Heights 11mm, 16mm