FY1101F-TR
Stanley Electric Co
型号:
FY1101F-TR
描述:
LED YELLOW CLEAR SMD R/A
用户指南
Wavelength - Dominant 590nm
Configuration Standard
Lens Transparency Clear
Viewing Angle 140°, 130°
Color Yellow
Current - Test 20mA
Mounting Type Surface Mount, Right Angle
Size / Dimension 3.00mm L x 2.00mm W
Millicandela Rating 65mcd
Height (Max) 1.00mm
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Series 1101F
Lens Style Rectangle with Domed Top
Package / Case 2-SMD, No Lead
Mfr Stanley Electric Co
Features -
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 1.9V
Lens Color Colorless
Package Tape & Reel (TR)
Wavelength - Peak 592nm
Lens Size 2.00mm x 1.00mm