首页 / IGBT 模块 / FZ1200R12KL4CNOSA1
minImg
FZ1200R12KL4CNOSA1
Infineon Technologies
型号:
FZ1200R12KL4CNOSA1
描述:
IGBT MODULE 1200V 1200A
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
NTC Thermistor No
Configuration Single Switch
Current - Collector (Ic) (Max) 1900 A
Input Capacitance (Cies) @ Vce 90 nF @ 25 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Obsolete
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1200 V
Supplier Device Package -
Series IHM-B
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.6V @ 15V, 1.2kA
Input Standard
Package / Case Module
Power - Max 7800 W
Mfr Infineon Technologies
Current - Collector Cutoff (Max) 5 mA