G125-FV13405F3P
Harwin Inc.
型号:
G125-FV13405F3P
品牌:
Harwin Inc.
描述:
CONN RCPT 34POS 0.049 GOLD PCB
库存 : 30
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Insulation Height 0.207" (5.25mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating 450V
Current Rating (Amps) 2A
Contact Finish Thickness - Mating 8.00µin (0.203µm)
Contact Type Female Socket
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Connector Type Receptacle
Mfr Harwin Inc.
Contact Material Copper Alloy
Style Board to Board or Cable
Features Jackscrews, Pick and Place, Polarizing Key
Pitch - Mating 0.049" (1.25mm)
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Number of Rows 2
Applications -
Number of Positions 34
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Fastening Type Screw Lock
Insulation Material Polyamide (PA4T), Nylon 4T, Glass Filled, Halogen Free
Contact Finish Thickness - Post 8.00µin (0.203µm)
Series Gecko SL
Contact Shape Circular
Row Spacing - Mating 0.049" (1.25mm)
Insulation Color Green
Contact Finish - Post Gold
Number of Positions Loaded All
Contact Length - Post 0.118" (3.00mm)
Mated Stacking Heights 7.25mm, 7.33mm