首页 / 针座,公插针 / G125-MH10805M4-2AD2ADP
minImg
G125-MH10805M4-2AD2ADP
Harwin Inc.
型号:
G125-MH10805M4-2AD2ADP
品牌:
Harwin Inc.
描述:
CONN HDR 4PWR 8SIG PCB VERT
库存 : 414
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Insulation Height 0.207" (5.25mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating 450V
Current Rating (Amps) 2A, 10A
Contact Finish Thickness - Mating -
Contact Type Male Pin
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Connector Type Header
Mfr Harwin Inc.
Contact Material Phosphor Bronze
Style Board to Board or Cable
Features Mating Flange, Mounting Flange, Pick and Place, Polarizing Key
Pitch - Mating 0.049" (1.25mm)
Contact Length - Mating -
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Number of Rows 2
Applications -
Number of Positions 12 (8 + 4 Power)
Termination Solder
Mounting Type Through Hole, Right Angle
Fastening Type Screw Lock
Insulation Material Polyamide (PA4T), Nylon 4T, Glass Filled, Halogen Free
Contact Finish Thickness - Post -
Series Gecko MT Reverse Fix
Contact Shape Circular
Row Spacing - Mating 0.049" (1.25mm)
Insulation Color Green
Contact Finish - Post Gold
Number of Positions Loaded All
Contact Length - Post 0.130" (3.30mm)