G125-MH22605L3P
Harwin Inc.
型号:
G125-MH22605L3P
描述:
CONN HDR R/A 26POS
用户指南
Insulation Height 0.218" (5.55mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating -
Current Rating (Amps) 2A
Contact Finish Thickness - Mating -
Style Board to Board or Cable
Features -
Pitch - Mating 0.049" (1.25mm)
Contact Length - Mating -
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Number of Rows 2
Applications -
Number of Positions 26
Termination Solder
Mounting Type Through Hole, Right Angle
Fastening Type Latch Holder
Insulation Material Polyamide (PA4T), Nylon 4T
Contact Finish Thickness - Post -
Series Datamate L-Tek
Contact Shape Circular
Row Spacing - Mating 0.049" (1.25mm)
Insulation Color Green
Contact Finish - Post Gold
Number of Positions Loaded All
Contact Length - Post 0.185" (4.70mm)