G125-MS13405L2P
Harwin Inc.
型号:
G125-MS13405L2P
品牌:
Harwin Inc.
描述:
CONN HDR VERT 34POS
用户指南
Insulation Height 0.193" (4.90mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating -
Current Rating (Amps) 2A
Contact Finish Thickness - Mating -
Contact Type Male Pin
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Connector Type Header
Mfr Harwin Inc.
Contact Material Phosphor Bronze
Style Board to Board or Cable
Features Pick and Place
Pitch - Mating 0.049" (1.25mm)
Contact Length - Mating -
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Number of Rows 2
Applications -
Number of Positions 34
Termination Solder
Mounting Type Surface Mount
Fastening Type Latch Lock
Insulation Material Polyamide (PA4T), Nylon 4T
Contact Finish Thickness - Post -
Series Gecko
Contact Shape Circular
Row Spacing - Mating 0.049" (1.25mm)