G2A-432A-DC24
Omron Automation and Safety
型号:
G2A-432A-DC24
描述:
RELAY GEN PURP 4PDT 500MA 24VDC
用户指南
Operating Temperature -10°C ~ 40°C
Switching Voltage 250VAC, 125VDC - Max
Termination Style Plug In
Contact Rating (Current) 500 mA
Coil Current 45 mA
Mounting Type Socketable
Coil Resistance 530 Ohms
Product Status Obsolete
Must Release Voltage 2.4 VDC
Contact Form 4PDT (4 Form C)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series G2A
Operate Time 15 ms
Mfr Omron Automation and Safety
Coil Voltage 24VDC
Contact Material Silver Palladium (AgPd), Gold (Au)
Must Operate Voltage 19.2 VDC