Omron Electronics Inc-EMC Div
型号:
G2R-1 DC3
封装:
-
批次:
-
描述:
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 3V
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$5.6905
$5.6905
10
$5.3333
$53.333
25
$4.7405
$118.5125
50
$4.50338
$225.169
100
$4.26626
$426.626
250
$3.792248
$948.062
500
$3.555242
$1777.621
1000
$3.318217
$3318.217
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 70°C |
| Switching Voltage | 380VAC, 125VDC - Max |
| Termination Style | PC Pin |
| Contact Rating (Current) | 10 A |
| Coil Current | 176 mA |
| Mounting Type | Through Hole |
| Coil Resistance | 17 Ohms |
| Product Status | Active |
| Must Release Voltage | 0.45 VDC |
| Contact Form | SPDT (1 Form C) |
| Seal Rating | Sealed - Flux Protection |
| Relay Type | General Purpose |
| Coil Insulation | - |
| Series | G2R |
| Operate Time | 15 ms |
| Mfr | Omron Electronics Inc-EMC Div |
| Coil Voltage | 3VDC |
| Contact Material | Silver Alloy |
| Must Operate Voltage | 2.1 VDC |
| Release Time | 5 ms |
| Features | - |
| Coil Type | Non Latching |
| Package | Tube |
| Base Product Number | G2R-1 D |