G2R-2A4-H-DC12
Omron Electronics Inc-EMC Div
型号:
G2R-2A4-H-DC12
描述:
RELAY GEN PURPOSE DPST 3A 12V
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Switching Voltage 380VAC, 125VDC - Max
Termination Style PC Pin
Contact Rating (Current) 3 A
Coil Current 30 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 400 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 1.8 VDC
Contact Form DPST-NO (2 Form A)
Seal Rating Sealed - Fully
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series G2R
Operate Time 15 ms
Mfr Omron Electronics Inc-EMC Div
Coil Voltage 12VDC
Contact Material Silver Alloy
Must Operate Voltage 8.4 VDC