G2R1AETV8ASIDC24
Omron Electronics Inc-EMC Div
型号:
G2R1AETV8ASIDC24
描述:
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 24V
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Switching Voltage 380VAC, 125VDC - Max
Termination Style PC Pin
Contact Rating (Current) 16 A
Coil Current 21.8 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 1.1 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 3.6 VDC
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Seal Rating Sealed - Flux Protection
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series G2R
Operate Time 15 ms
Mfr Omron Electronics Inc-EMC Div
Coil Voltage 24VDC
Contact Material Silver Alloy, Cadmium Free
Must Operate Voltage 16.8 VDC