Omron Electronics Inc-EMC Div
型号:
G2RG-2A-X DC24
封装:
-
批次:
-
描述:
RELAY GEN PURPOSE DPST 10A 24V
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$18.1355
$18.1355
10
$16.1196
$161.196
25
$15.31362
$382.8405
40
$14.507688
$580.30752
80
$13.701612
$1096.12896
230
$12.492709
$2873.32307
600
$11.68671
$7012.026
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Switching Voltage | 500VDC - Max |
| Termination Style | PC Pin |
| Contact Rating (Current) | 10 A |
| Coil Current | 33.3 mA |
| Mounting Type | Through Hole |
| Coil Resistance | 720 Ohms |
| Product Status | Active |
| Must Release Voltage | 2.4 VDC |
| Contact Form | DPST-NO (2 Form A) |
| Seal Rating | Sealed - Flux Protection |
| Relay Type | General Purpose |
| Coil Insulation | - |
| Series | G2RG-X |
| Operate Time | 15 ms |
| Mfr | Omron Electronics Inc-EMC Div |
| Coil Voltage | 24VDC |
| Contact Material | Silver Alloy, Cadmium Free |
| Must Operate Voltage | 19.2 VDC |
| Release Time | 5 ms |
| Features | - |
| Coil Type | Non Latching |
| Package | Tray |
| Base Product Number | G2RG-2A |