G5B-1-H-DC24
Omron Electronics Inc-EMC Div
型号:
G5B-1-H-DC24
描述:
RELAY GEN PURPOSE SPST 3A 24V
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Switching Voltage 250VAC, 30VDC - Max
Termination Style PC Pin
Contact Rating (Current) 3 A
Coil Current 8.3 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 2.88 kOhms
Product Status Obsolete
Must Release Voltage 1.2 VDC
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Seal Rating Sealed - Flux Protection
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series G5B
Operate Time 10 ms
Mfr Omron Electronics Inc-EMC Div
Coil Voltage 24VDC
Contact Material Silver (Ag)
Must Operate Voltage 18 VDC