Omron Electronics Inc-EMC Div
型号:
G5LE-1A-E DC12
封装:
-
批次:
-
描述:
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 12V
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$2.489
$2.489
10
$2.337
$23.37
25
$2.07784
$51.946
40
$1.973862
$78.95448
80
$1.869961
$149.59688
230
$1.662168
$382.29864
500
$1.558285
$779.1425
1000
$1.454393
$1454.393
5000
$1.402447
$7012.235
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Switching Voltage | 250VAC - Max |
| Termination Style | PC Pin |
| Contact Rating (Current) | 16 A |
| Coil Current | 33.3 mA |
| Mounting Type | Through Hole |
| Coil Resistance | 360 Ohms |
| Product Status | Active |
| Must Release Voltage | 1.2 VDC |
| Contact Form | SPST-NO (1 Form A) |
| Seal Rating | Sealed - Flux Protection |
| Relay Type | General Purpose |
| Coil Insulation | Class F |
| Series | G5LE-E |
| Operate Time | 10 ms |
| Mfr | Omron Electronics Inc-EMC Div |
| Coil Voltage | 12VDC |
| Contact Material | Silver Tin Indium (AgSnIn) |
| Must Operate Voltage | 9 VDC |
| Release Time | 5 ms |
| Features | - |
| Coil Type | Non Latching |
| Package | Tray |
| Base Product Number | G5LE-1A |