G5LE-1A-VDDC12
Omron Electronics Inc-EMC Div
型号:
G5LE-1A-VDDC12
描述:
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 12V
库存 : 83
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Switching Voltage 250VAC, 125VDC - Max
Termination Style PC Pin
Contact Rating (Current) 10 A
Coil Current 33.3 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 360 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 1.2 VDC
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Seal Rating Sealed - Flux Protection
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class B
Series G5LE
Operate Time 10 ms
Mfr Omron Electronics Inc-EMC Div
Coil Voltage 12VDC
Contact Material Silver Tin Oxide (AgSnO)
Must Operate Voltage 9 VDC