Omron Electronics Inc-EMC Div
型号:
G5PZ-1A-X DC12 BY OMZ
封装:
-
批次:
-
描述:
RELAY GEN PURPOSE SPST 20A 12V
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$23.9875
$23.9875
10
$22.7886
$227.886
25
$21.58856
$539.714
40
$20.389375
$815.575
80
$19.19
$1535.2
230
$17.990606
$4137.83938
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Switching Voltage | 400VDC - Max |
| Termination Style | PC Pin |
| Contact Rating (Current) | 20 A |
| Coil Current | 44.1 mA |
| Mounting Type | Through Hole |
| Coil Resistance | 272 Ohms |
| Product Status | Active |
| Must Release Voltage | 0.6 VDC |
| Contact Form | SPST-NO (1 Form A) |
| Seal Rating | Sealed - Flux Protection |
| Relay Type | General Purpose |
| Coil Insulation | - |
| Series | G5PZ |
| Operate Time | 15 ms |
| Mfr | Omron Electronics Inc-EMC Div |
| Coil Voltage | 12VDC |
| Contact Material | Silver Alloy, Cadmium Free |
| Must Operate Voltage | 9 VDC |
| Release Time | 5 ms |
| Features | - |
| Coil Type | Non Latching |
| Package | Tray |
| Base Product Number | G5PZ-1A |