Omron Electronics Inc-EMC Div
型号:
G5RL-1A-E-LN DC5
封装:
-
批次:
-
描述:
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 5V
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$4.8735
$4.8735
10
$4.5657
$45.657
25
$4.0584
$101.46
50
$3.85548
$192.774
100
$3.652655
$365.2655
250
$3.246796
$811.699
500
$3.043876
$1521.938
1000
$2.840946
$2840.946
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Switching Voltage | 250VAC, 24VDC - Max |
| Termination Style | PC Pin |
| Contact Rating (Current) | 16 A |
| Coil Current | 106 mA |
| Mounting Type | Through Hole |
| Coil Resistance | 47 Ohms |
| Product Status | Active |
| Must Release Voltage | 0.5 VDC |
| Contact Form | SPST-NO (1 Form A) |
| Seal Rating | Sealed - Flux Protection |
| Relay Type | General Purpose |
| Coil Insulation | - |
| Series | G5RL |
| Operate Time | 15 ms |
| Mfr | Omron Electronics Inc-EMC Div |
| Coil Voltage | 5VDC |
| Contact Material | Silver Alloy, Cadmium Free |
| Must Operate Voltage | 3.5 VDC |
| Release Time | 15 ms |
| Features | - |
| Coil Type | Non Latching |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | G5RL-1A |