G6B-1184P-US-DC24
Omron Electronics Inc-EMC Div
型号:
G6B-1184P-US-DC24
描述:
POWER RELAYS - POWER PCB RELAY
用户指南
Operating Temperature -25°C ~ 70°C
Switching Voltage 380VAC, 125VDC - Max
Termination Style PC Pin
Contact Rating (Current) 8 A
Coil Current 8.3 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 2.88 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 2.4 VDC
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Seal Rating Sealed - Fully
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series G6B
Operate Time 10 ms
Mfr Omron Electronics Inc-EMC Div
Coil Voltage 24VDC
Contact Material Silver Alloy, Cadmium Free
Must Operate Voltage 16.8 VDC