G6B-2114P-US-P6BDC24
Omron Electronics Inc-EMC Div
型号:
G6B-2114P-US-P6BDC24
描述:
RELAY GEN PURPOSE DPST 5A 24V
用户指南
Operating Temperature -25°C ~ 70°C
Switching Voltage 380VAC, 125VDC - Max
Termination Style Plug In
Contact Rating (Current) 5 A
Coil Current 12.5 mA
Mounting Type Socketable
Coil Resistance 1.92 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 2.4 VDC
Contact Form DPST-NO/NC (1 Form A, 1 Form B)
Mfr Omron Electronics Inc-EMC Div
Coil Voltage 24VDC
Contact Material Silver Alloy, Cadmium Free
Must Operate Voltage 19.2 VDC