G6B-2214P-1-US-DC24
Omron Electronics Inc-EMC Div
型号:
G6B-2214P-1-US-DC24
描述:
POWER RELAYS - POWER PCB RELAY
用户指南
Operating Temperature -25°C ~ 70°C
Switching Voltage 380VAC, 125VDC - Max
Termination Style PC Pin
Contact Rating (Current) 5 A
Coil Current 12.5 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 1.92 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 2.4 VDC
Contact Form DPST-NO (2 Form A)
Mfr Omron Electronics Inc-EMC Div
Coil Voltage 24VDC
Contact Material Silver Alloy, Cadmium Free
Must Operate Voltage 19.2 VDC