Omron Electronics Inc-EMC Div
型号:
G6BK-1114P-US-DC6
封装:
-
批次:
-
描述:
RELAY GEN PURPOSE SPST 5A 6V
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$8.7305
$8.7305
10
$8.1871
$81.871
25
$7.277
$181.925
50
$6.91315
$345.6575
100
$6.5493
$654.93
250
$5.821638
$1455.4095
500
$5.457788
$2728.894
1000
$5.093928
$5093.928
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -25°C ~ 70°C |
| Switching Voltage | 380VAC, 125VDC - Max |
| Termination Style | PC Pin |
| Contact Rating (Current) | 5 A |
| Coil Current | 46.8 mA |
| Mounting Type | Through Hole |
| Coil Resistance | 129 Ohms |
| Product Status | Active |
| Must Release Voltage | - |
| Contact Form | SPST-NO (1 Form A) |
| Seal Rating | Sealed - Fully |
| Relay Type | General Purpose |
| Coil Insulation | - |
| Series | G6B |
| Operate Time | 10 ms |
| Mfr | Omron Electronics Inc-EMC Div |
| Coil Voltage | 6VDC |
| Contact Material | Silver Alloy, Cadmium Free |
| Must Operate Voltage | 4.2 VDC |
| Release Time | 10 ms |
| Features | - |
| Coil Type | Latching, Dual Coil |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | G6BK-1114 |