Omron Electronics Inc-EMC Div
型号:
G6CU-1114P-FD-US-DC3
封装:
-
批次:
-
描述:
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 3V
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$9.9845
$9.9845
10
$9.36415
$93.6415
25
$8.32352
$208.088
50
$7.90742
$395.371
100
$7.49132
$749.132
250
$6.65893
$1664.7325
500
$6.242754
$3121.377
1000
$5.826559
$5826.559
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -25°C ~ 70°C |
| Switching Voltage | 250VAC, 125VDC - Max |
| Termination Style | PC Pin |
| Contact Rating (Current) | 10 A |
| Coil Current | 67 mA |
| Mounting Type | Through Hole |
| Coil Resistance | 45 Ohms |
| Product Status | Active |
| Must Release Voltage | - |
| Contact Form | SPST-NO (1 Form A) |
| Seal Rating | Sealed - Fully |
| Relay Type | General Purpose |
| Coil Insulation | - |
| Series | G6C |
| Operate Time | 10 ms |
| Mfr | Omron Electronics Inc-EMC Div |
| Coil Voltage | 3VDC |
| Contact Material | Silver Indium Tin (AgInSn) |
| Must Operate Voltage | 2.1 VDC |
| Release Time | 10 ms |
| Features | - |
| Coil Type | Latching, Single Coil |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | G6CU-1114 |