G7L-1A-B-J-CB-AC100/120
Omron Electronics Inc-EMC Div
型号:
G7L-1A-B-J-CB-AC100/120
描述:
RELAY GEN PURPOSE SPST 30A 120V
库存 : 20
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -25°C ~ 60°C
Switching Voltage 250VAC - Max
Termination Style Screw Terminal
Contact Rating (Current) 30 A
Coil Current 20.4 mA
Mounting Type Chassis Mount
Coil Resistance 5.26 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 18 VAC
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class B
Series G7L
Operate Time 30 ms
Mfr Omron Electronics Inc-EMC Div
Coil Voltage 120VAC
Contact Material Silver Tin Indium (AgSnIn)
Must Operate Voltage 75 VAC