G7L-1A-T-CB-DC48
Omron Electronics Inc-EMC Div
型号:
G7L-1A-T-CB-DC48
描述:
RELAY GEN PURPOSE SPST 30A 48V
库存 : 16
用户指南
Operating Temperature -25°C ~ 60°C
Switching Voltage 250VAC - Max
Termination Style Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Contact Rating (Current) 30 A
Coil Current 40 mA
Mounting Type Chassis Mount
Coil Resistance 1.22 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 7.2 VDC
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Mfr Omron Electronics Inc-EMC Div
Coil Voltage 48VDC
Contact Material Silver Tin Indium (AgSnIn)
Must Operate Voltage 36 VDC