Omron Automation and Safety
型号:
G7Z-3A1B DC24
封装:
-
批次:
-
描述:
RELAY GEN PURPOSE 4PST 40A 24V
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$96.919
$96.919
10
$91.53535
$915.3535
25
$86.15132
$2153.783
50
$80.76672
$4038.336
100
$75.38231
$7538.231
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -25°C ~ 60°C |
| Coil Power | 3.7W |
| Switching Voltage | 480VAC - Max |
| Contact Rating (Current) | 40 A |
| Termination Style | Screw Terminal |
| Coil Current | 154 mA |
| Coil Resistance | 156Ohms |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Product Status | Active |
| Must Release Voltage | 2.4 VDC |
| Contact Form | 4PST-3NO/1NC (3 Form A, 1 Form B) |
| Series | G7Z |
| Operate Time | 50 ms |
| Coil Voltage | 24VDC |
| Contact Material | Silver Alloy |
| Mfr | Omron Automation and Safety |
| Release Time | 50 ms |
| Must Operate Voltage | 18 VDC |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | G7Z-3A1B |