首页 / 陶瓷电容器 / GA0402D120FEXAI34G
minImg
GA0402D120FEXAI34G
Vishay Vitramon
型号:
GA0402D120FEXAI34G
描述:
CAPACITOR CER HI FREQ 0402
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC, Epoxy
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series GA
Thickness (Max) 0.024" (0.61mm)
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 12 pF