首页 / 陶瓷电容器 / GA0402H391MXXAC31G
minImg
GA0402H391MXXAC31G
Vishay Vitramon
型号:
GA0402H391MXXAC31G
描述:
CAP CER 390PF 25V X8R 0402
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X8R
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series GA
Thickness (Max) 0.024" (0.60mm)
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 390 pF