首页 / 陶瓷电容器 / GA0402Y122JXBAP31G
minImg
GA0402Y122JXBAP31G
Vishay Vitramon
型号:
GA0402Y122JXBAP31G
描述:
CAP CER 1200PF 100V X7R 0402
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series GA
Thickness (Max) 0.024" (0.60mm)
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 1200 pF