首页 / 陶瓷电容器 / GA0603A1R5BXCAP31G
minImg
GA0603A1R5BXCAP31G
Vishay Vitramon
型号:
GA0603A1R5BXCAP31G
描述:
CAP CER 1.5PF 200V C0G/NP0 0603
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 200V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Obsolete
Ratings AEC-Q200
Series GA
Thickness (Max) 0.038" (0.97mm)
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 1.5 pF