首页 / 陶瓷电容器 / GA0603Y152KBAAT31G
minImg
GA0603Y152KBAAT31G
Vishay Vitramon
型号:
GA0603Y152KBAAT31G
描述:
CAP CER 1500PF 50V X7R 0603
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series GA
Thickness (Max) 0.038" (0.97mm)
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 1500 pF