首页 / 陶瓷电容器 / GA0805A8R2BBBAT31G
minImg
GA0805A8R2BBBAT31G
Vishay Vitramon
型号:
GA0805A8R2BBBAT31G
描述:
CAP CER 8.2PF 100V C0G/NP0 0805
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications Automotive, Boardflex Sensitive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.085" L x 0.049" W (2.15mm x 1.25mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Obsolete
Ratings AEC-Q200
Series GA
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 8.2 pF