首页 / 陶瓷电容器 / GA1206A150KBEAT31G
minImg
GA1206A150KBEAT31G
Vishay Vitramon
型号:
GA1206A150KBEAT31G
描述:
CAP CER 15PF 500V C0G/NP0 1206
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications Automotive, Boardflex Sensitive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 500V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.132" L x 0.063" W (3.35mm x 1.60mm)
Series GA
Thickness (Max) 0.067" (1.70mm)
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 15 pF