首页 / 陶瓷电容器 / GA1206Y152JBLBT31G
minImg
GA1206Y152JBLBT31G
Vishay Vitramon
型号:
GA1206Y152JBLBT31G
描述:
CAP CER 1500PF 630V X7R 1206
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 630V
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Series GA
Thickness (Max) 0.067" (1.70mm)
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 1500 pF