首页 / 陶瓷电容器 / GA1210A561GBAAT31G
minImg
GA1210A561GBAAT31G
Vishay Vitramon
型号:
GA1210A561GBAAT31G
描述:
CAP CER 560PF 50V C0G/NP0 1210
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±2%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Series GA
Thickness (Max) 0.076" (1.94mm)
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 560 pF