首页 / 陶瓷电容器 / GA1210Y562MXEAR31G
minImg
GA1210Y562MXEAR31G
Vishay Vitramon
型号:
GA1210Y562MXEAR31G
描述:
CAP CER 5600PF 500V X7R 1210
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 500V
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Series GA
Thickness (Max) 0.076" (1.94mm)
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 5600 pF