GBB62DHRT
Sullins Connector Solutions
型号:
GBB62DHRT
描述:
CONN EDGE DUAL FML 124POS 0.050
用户指南
Operating Temperature -65°C ~ 125°C
Number of Rows 2
Number of Positions 124
Color Black
Read Out Dual
Contact Finish Thickness 10.0µin (0.25µm)
Contact Finish Gold
Termination Solder
Contact Type Hairpin Bellows
Flange Feature Flush Mount, Top Opening, Threaded Insert, 4-40
Gender Female
Mounting Type Board Edge, Straddle Mount
Product Status Active
Card Thickness 0.062" (1.57mm)
Series -
Number of Positions/Bay/Row 62
Mfr Sullins Connector Solutions
Pitch 0.050" (1.27mm)