GBC35DRTN-S93
Sullins Connector Solutions
型号:
GBC35DRTN-S93
描述:
CONN EDGE DUAL FMALE 70POS 0.100
用户指南
Operating Temperature -65°C ~ 125°C
Number of Rows 2
Number of Positions 70
Contact Finish Gold
Termination Solder
Contact Type Full Bellows
Flange Feature -
Gender Female
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Card Thickness 0.093" (2.36mm)
Series -
Number of Positions/Bay/Row 35
Mfr Sullins Connector Solutions
Pitch 0.100" (2.54mm)